מיסוי מקרקעין

משרד עו”ד (כלכלן) ירון חיים עוסק בכל היבטי המיסוי של עסקאות מקרקעין ונדל”ן החל משלב עריכתה הסכמים והדיווח לרשויות השונות, ניהול דיוני שומה והשגה מול הרשויות, עררים מול ועדות ערר, ועד להליכים משפטיים בבתי המשפט. בין היתר, עוסק המשרד בעסקאות מכירה, רכישה, העברות בין קרובים, ירושות, שכירות, חכירה, קומבינציה, הפקעות, הסכמי שיתוף ופירוק שיתוף, קבוצות רכישה, פינוי ובינוי,  ותמ”א 38.

המשרד נותן ייעוץ משפטי-כלכלי למשקיעים בתחום נדל”ן, כמו גם למי שאינו בקיא בתחום לשם צמצום חבויות המס בעסקאות מקרקעין ונדל”ן, וניצול מרבי של הפטורים השונים, לרבות הפטור לדירת מגורים מזכה והשינויים האחרונים בתחום.

עו”ד (כלכלן) ירון חיים הוא בוגר מערכת המשפט בישראל, אשר שימש כיועץ בתחום מיסוי המקרקעין לשופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, בין היתר, ברכה אופיר-תום, שרה סירוטה ושרה ברוש.

כמו כן, עסק עו”ד (כלכלן) ירון חיים בהוראה אקדמית של תחום מיסוי במקרקעין באוניברסיטת תל אביב, באוניברסיטת חיפה ובמרכז הבינתחומי בהרצליה, ובמתן הרצאות בתחום בפני פורמים מקצועיים.

חשוב לציין, כי עסקאות במקרקעין ובנדל”ן הינן העסקאות היקרות והמשמעותיות ביותר שמבצע אדם במהלך חייו. ביצוע עסקאות כאלה דורש הבנה לא רק בנושאים משפטיים, כגון דיני הקניין והחוזים, אלא גם היכרות מעמיקה עם דיני המס הסבוכים הכרוכים בהן. לא פעם, נחשפים נישומים לעלויות מס כבדות שלא הובאו בחשבון בטרם ביצוע העסקאות, וזאת בשל העדר ייעוץ בנוגע להיבטי המיסוי של העסקאות. על כן, מומלץ להסתייע במשרדנו המעניק שירות מקיף הכולל הן את ביצוע העסקה ורישומה והן ייעוץ ותכנון של היבטי המיסוי של העסקה. 

הניסיון רב השנים של עו”ד (כלכלן) ירון חיים בניהול הליכים משפטים בתחום עסקאות המקרקעין ומיסוי המקרקעין יחד עם הידע המשפטי, הכלכלי והחשבונאי הם מפתח לתכנון נכון של עסקאות מקרקעין לשם צמצום נטל המס הכרוך בעסקאות כאלה.


 

בפרסומים באתר ניתן למצוא מידע מקצועי רב ועדכוני חקיקה ופסיקה בתחום מיסוי המקרקעין:

משרד מוביל בדיני מיסים בתל אביב, ידע במשפטים, בכלכלה ובחשבונאות, ניסיון רב והצלחות מוכחות

יש לך שאלה? צריך ייעוץ משפטי? בוא נדבר